Tak będzie wyglądał plakat Tarnowskiej Nagrody Filmowej
access_time 2020-02-15 04:51:00
Tegoroczna Tarnowska Nagroda Filmowa odbędzie się w ostatnim tygodniu maja, w dniach od 23 do 30 maja. Organizatorzy zaprezentowali plakat, który będzie promował 34. edycję festiwalu.

W Tarnowskim Centrum Kultury trwają prace nad domknięciem programu 34. Tarnowskiej Nagrody Filmowej. Już dziś jednak wiadomo, że impreza rozpocznie się 23 maja, a zakończy 30 maja. Autorem artystycznego afisza festiwalu jest grafik, malarz, drzeworytnik i designer Roman Kalarus. O kulisach powstania plakatu opowiedział jego autor.

- Idea plakatu zrodziła się podczas całkowitego relaksu twórczego, polegającego na przeglądaniu ilustrowanych magazynów z mazakiem w ręku, którym brutalnie ingeruję w przedstawione piękno fotograficznych portretów znanych postaci, często ze świata filmu. Oczy są najważniejsze, więc od nich zaczynam. Ręka z narzędziem podąża za formą pozostawiając zdecydowaną czarną linię. Górne łuki przedłużam do połowy nosa. Ukazują się dziwne okulary, które przypominają maskę z dziobem jak u ptaka. Powstanie ostatecznej formy jest konsekwencją wcześniejszych działań. Nożyczkami odcinam od reszty twarzy formę kapelusza - ptaka i naklejam na błękitne tło. Wprost we mnie wpatrują się przenikliwe oczy tajemniczego obiektu latającego! Łapię ptaka za ogon i przystępuję do projektowania ostatecznej wersji. Stworzyłem plakat, który jest moim autorskim, metaforycznym przekazem, mocno i zdecydowanie reklamującym 34 edycję Tarnowskiej Nagrody Filmowej - tłumaczy Roman Kalarus.

Podobnie jak w ubiegłym roku, miejscami festiwalowymi będą Kino Marzenie, Tarnowskie Centrum Kultury, Amfiteatr Letni w Tarnowie, BWA w Tarnowie oraz inne przestrzenie miejskie.

Komentarze...