Po raz pierwszy w swojej 62-letniej historii nie odbędzie się konkurs palm w Lipnicy Murowanej
access_time 2020-03-22 12:22:00
Z powodu zagrożenia związanego z koronawirusem, w tym roku nie odbędzie się jedna z największych imprez regionalnych okresu Wielkanocy - konkurs palm w Lipnicy Murowanej. Wydarzenie co roku gromadziło tysiące turystów i gości.

Tegoroczny 62. Konkurs Palm Wielkanocnych im. Józefa Piotrowskiego w Lipnicy Murowanej miał odbyć się 5 kwietnia. O jego odwołaniu poinformowali organizatorzy. - W obliczu rozprzestrzeniającej się pandemii koronawirusa, a także w sytuacji wprowadzenia stanu zagrożenia epidemicznego informujemy, że 62. Konkurs Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego zostaje odwołany - czytamy na stronie gminy Lipnica Murowana.

Początki konkursu w Lipnicy Murowanej sięgają 1958 roku. Wówczas to tamtejszy sołtys i poeta Józef Piotrowski zainicjował I Konkurs Palm na Niedzielę Palmową. Celem konkursu było wyłonienie największej palmy, jak też zachęcenie społeczeństwa z okolicznych wiosek, by podtrzymywali tradycję swoich przodków. Z małej imprezy lokalnej konkurs z czasem przekształcił się w wydarzenie ogólnopolskie, ściągające turystów nie tylko z kraju, ale i z zagranicy. W Lipnicy chętnie pokazywali się również czołowi politycy, na czele z prezydentem Polski.

Dodajmy, że zwycięska palma z zeszłego roku ustanowiła rekordowy wynik 37 metrów i 78 centymetrów.

Komentarze...