Szpital w Brzesku potrzebuje pomocy! Brakuje sprzętu i podstawowych środków ochronnych
access_time 2020-03-21 09:42:00
Na stronie internetowej szpitala powiatowego w Brzesku ukazał się dramatyczny apel dyrekcji. Jak czytamy, w placówce zaczyna brakować podstawowych rzeczy: m.in. aparatury medycznej, maseczek ochronnych, środków do dezynfekcji. - To, co w normalnych warunkach jest zapasem na wiele dni czy tygodni, obecnie w każdym momencie może okazać się niewystarczające. - informuje dyrekcja szpitala. Placówka prosi o pomoc.

Szpital w Brzesku boryka się z niedoborem podstawowych środków zabezpieczających dla personelu i pacjentów. Brakuje dosłownie wszystkiego. Dyrekcja zwraca się do firm, instytucji, jak i osób prywatnych o wsparcie w każdej postaci. Poniżej zamieszczamy pełną treść apelu:

Dyrekcja Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brzesku  zwraca się z uprzejmą prośbą o wsparcie finansowe lub rzeczowe, które w związku z zagrożeniem epidemiologicznym koronawirusem zostanie przeznaczone na cele statutowe – związane z udzielaniem świadczeń zdrowotnych.  

W obecnej sytuacji epidemicznej apelujemy do osób, firm oraz instytucji o pomoc finansową i rzeczową. To, co w normalnych warunkach jest zapasem na wiele dni czy tygodni, obecnie w każdym momencie może okazać się niewystarczające.

Aktualne potrzeby dotyczą nie tylko środków ochrony osobistej personelu medycznego tj. masek chirurgicznych jednorazowych, masek FFP2, FFP3, fartuchów i kombinezonów barierowych, gogli, przyłbic, osłon głowy, osłon chirurgicznych na buty, środków dezynfekcyjnych, ale również aparatury medycznej służącej do leczenia i monitorowania parametrów życiowych – kardiomonitory, respiratory, pulsoksymetry, materace p/odleżynowe, urządzenia do wysokoprzepływowej tlenoterapii.

Ze względu na zakaz odwiedzin w szpitalu, potrzebne są również produkty, które w normalnej sytuacji przyniosłyby rodziny pacjentów – m.in. środki higieny osobistej, małe wody butelkowane itp.

Wpłaty finansowe na rzecz Szpitala można dokonywać na numer konta:

BOŚ SA o/Tarnów
08 1540 1203 2053 4286 3676 0001

podając w tytule przelewu: „DAROWIZNA COVID-19”.

W przypadku przekazywania darowizny rzeczowej przy przyjęciu będzie sporządzony Protokół Przekazania. Szczegółowe informacje można uzyskać w Sekretariacie Dyrektora SP ZOZ w Brzesku – tel. 14 66 21 425 lub e-mailowo: szpital@spzoz-brzesko.pl

Z góry serdecznie dziękujemy za okazane zrozumienie i pomoc. Jeżeli zechcieliby Państwo uzyskać dodatkowe informacje proszę o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Fot. SP ZOZ w Brzesku

Komentarze...