Zamiast siedzieć w domu, wychodzą na zakupy lub w odwiedziny do sąsiada. Przypadki łamania kwarantanny w Dąbrowie Tarnowskiej
access_time 2020-03-24 07:47:00
Skrajnym brakiem odpowiedzialności wykazało się troje mieszkańców powiatu dąbrowskiego, którzy złamali kwarantannę. Teraz może grozić im do 30 tys. zł kary.

W zeszły piątek policjanci z Dąbrowy Tarnowskiej ujawnili kilka rażących przypadków naruszenia zasad kwarantanny domowej. Jedną osobę funkcjonariusze zastali na parkingu przed sklepem, gdzie miała zamiar zrobić zakupy. Kolejna kontrolowana, mimo bezwzględnego zakazu opuszczania mieszkania, wybrała się do sąsiada. W jeszcze innym przypadku osoba tłumaczyła się, że poszła na umówioną wcześniej wizytę do szpitala.

We wszystkich tych sprawach policja skierowała wnioski o ukaranie do Sądu Rejonowego w Dąbrowie Tarnowskiej. Zgodnie z zaostrzonymi przepisami, za złamanie kwarantanny można zapłacić nawet 30 tys. zł kary grzywny.

- Pamiętajmy o tym, że jeśli wróciliśmy z zagranicy również mamy obowiązek poddania się kwarantannie. Brak produktów spożywczych, a tym bardziej chęć odwiedzenia znajomych, nie usprawiedliwia możliwości narażenia innych osób na utratę życia lub zdrowia. Gdy nie mamy produktów żywnościowych dzwońmy po pomoc do rodziny, znajomych, sąsiadów czy do gminnych ośrodków pomocy społecznej. Można też poczekać na przyjazd kontrolujących policjantów. Mundurowi przekazują uzyskane informacje do miejskich czy powiatowych ośrodków pomocy społecznej lub powiatowych centrów zarządzania kryzysowego, których zadaniem jest udzielenie takiej pomocy. - przypomina policja.

Fot. Policja

Komentarze...