W Tarnowie powstał kanał internetowy dla seniorów
access_time 2020-03-24 05:10:00
Ćwiczenia sportowe, wykłady, zajęcia artystyczne, treningi pamięci, tarnowskie filmy - wszystko to i wiele więcej można oglądać na nowym kanale "Dombeznudy" na YouTube. Jest to pomysł Fundacji Zielona Przystań i Międzyosiedlowych Centrów Aktywności Senioralnej, przy współpracy Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy PWSZ w Tarnowie.

Kanał "Dombeznudy" powstał po to, aby w czasie walki epidemią, tarnowscy seniorzy aktywnie spędzali czas w domu i mogli dalej uczestniczyć w zajęciach, które tak lubią. Program nadawany jest z powstałego w zaledwie kilka dni ministudia znajdującego się w siedzibie Zielonej Przystani w Tarnowie - tam odbywają się nagrania i transmisje na żywo.

Premierowe emisje planowane są codziennie od poniedziałku do piątku, zawsze od 9:00. Pierwszy, ponad dwugodzinny odcinek, został wyemitowany w poniedziałek 23 marca. Widzowie wzięli udział w ćwiczeniach sportowych z Michałem Jagiencarzem, dowiedzieli się podczas warsztatów z Darią Zaborowską jak prosto można wykonać ozdobę "królika ze skarpetek". Na koniec zwiedzili antyczny Rzym z Markiem Smołą. Oczywiście po emisji programu można w dowolnym momencie obejrzeć całość transmisji na YouTube.

Zajęcia online prowadzą instruktorzy, których dobrze znają tarnowscy seniorzy z warsztatów w MCAS-ach oraz wykładowcy z UTW działającego przy PWSZ w Tarnowie. Patronat sprawuje Tarnowska Rada Seniorów. Aby oglądać "Dombeznudy" wystarczy wejść na www.dombeznudy.pl

Komentarze...