Włamywacz recydywista wpadł. Policja szuka właścicieli skradzionych przedmiotów
access_time 2020-03-25 09:08:00
Więzienie nic go nie nauczyło. Karany w przeszłości za kradzieże i włamania 41- latek wrócił do swojego złodziejskiego fachu. Kilka dni temu został zatrzymany po nieudanej próbie kradzieży... połowy świniaka, wódki i zwojów kiełbas. Mężczyzna trafił do aresztu.

41- latek działał na terenie miasta i powiatu tarnowskiego. Włamywał się do domów jednorodzinnych, z których ukradł m.in. elektronarzędzia oraz elementy wyposażenia i instalacji. Nie pogardził również obrazami i starymi wydaniami książek. Za jego sprawą zniknęły 2 akordeony, alkohol i całkiem spora część wieprza. Włamania w Janowicach, Tarnowie i Bogoniowicach pociągnęły za sobą straty sięgające blisko 10 tysięcy złotych. Jednak jego dobra passa szybko się skończyła. Nie dająca mu spokoju myśl o zgubionym podczas jednego z włamań łomie, skłoniła go do powrotu na miejsce kradzieży. W drodze powrotnej do domu, został zatrzymany, przez deptających mu po piętach policjantów z tarnowskiej komendy miejskiej. W jego samochodzie mundurowi ujawnili skradzione przedmioty oraz niewielką ilość ukrytej pod siedzeniem amfetaminy. 41-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem i posiadania środków odurzających, popełnionej w warunkach recydywy. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w tymczasowym areszcie.

W trakcie prowadzonego śledztwa, policjanci odzyskali sporo pochodzących z kradzieży przedmiotów i szuka ich właścicieli. Jeśli padłeś ofiarą włamywacza i rozpoznajesz swoją własność, skontaktuj się z policją pod numerami : 14 628 1215 - Wydział do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu KMP w Tarnowie,14 628 12 22 - całodobowy numer oficera dyżurnego KMP w Tarnowie
lub alarmowym numerem 112.

Fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...