W Małopolsce już ponad 100 osób zakażonych koronawirusem
access_time 2020-03-28 13:28:00
Służby wojewody małopolskiego poinformowały o kolejnych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. W naszym województwie jest już 112 przypadków.

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 19 osób. Nowe przypadki dotyczą 7 osób z Krakowa (1 kobieta w sile wieku, 2 młodych mężczyzn, 3 mężczyzn w sile wieku i 1 starszy mężczyzna), powiatu bocheńskiego (1 kobieta w sile wieku), 3 osób z powiatu wielickiego (starszy mężczyzna, starsza kobieta i kobieta w sile wieku) powiatu krakowskiego (1 młoda kobieta,1 młody mężczyzna, 1 mężczyzna w sile wieku), limanowskiego (1 starszy mężczyzna, 1 starsza kobieta), wadowickiego (mężczyzna w sile wieku), myślenickiego (osoba niepełnoletnia) i gorlickiego (kobieta w sile wieku).

13 osób z tej grupy przebywa w izolacji domowej. Pozostałe są hospitalizowane.

Z danych wynika, że największą grupę wśród zakażonych stanowią osoby w przedziale wieku 41-50 lat, a także 51-60 i 61-70 lat (odpowiednio: 22 i po 21 osób). Aktualnie najczęściej źródłem zakażenia jest kontakt z potwierdzonym przypadkiem. Część osób zakaziła się, przebywając za granicą: we Włoszech, Austrii, Francji, USA, Norwegii, Anglii, Finlandii, a także w Niemczech czy w Meksyku.

Komentarze...