Szyją w domach maseczki ochronne. Rozdali ich już 2500, a to dopiero początek
access_time 2020-03-28 15:19:00
Zainicjowana przez Centrum Sztuki Mościce oraz tarnowskie Biuro Wystaw Artystycznych akcja „Maski dla Tarnowa” zjednoczyła we wspólnym działaniu wiele osób i firm. Założona na facebooku grupa liczy ponad 500 osób, aktywnych jest około 100 i z każdym dniem ich przybywa. W akcję włączyło się także miasto Tarnów, które przekazało środki na zakup materiałów niezbędnych do wykonania masek.

Wsparcie płynie nie tylko od pojedynczych mieszkańców, ale również od firm krawieckich (m.in. Szpuleczki Usługi Krawieckie, Sense-e pościele, Firma Ph As pościele czy meganstyle24.pl) oraz od Kół Gospodyń Wiejskich (m.in. z Komorowa i Łętowic). Dotąd uszytych zostało około 2500 masek. Po sterylizacji trafiły m.in. do Specjalistycznego Szpitala im. E. Szczeklika, Wojewódzkiego Szpitala im. św. Łukasza, Mościckiego Centrum Medycznego, Zespołu Przychodni Specjalistycznych, pogotowia ratunkowego, przychodni Centermed i N Medica, opiekunek środowiskowych oraz tarnowskiego punktu kwarantanny.

Przypomnijmy, że maseczki można uszyć w domu, według instrukcji zamieszczonej na stronie www.csm.tarnow.pl. Wyprane i wyprasowane maseczki można zostawiać - bezdotykowo, bez kontaktu z pracownikiem - w siedzibach inicjatorów akcji: w Centrum Sztuki Mościce od poniedziałku do piątku w godz. 10-16 oraz w Biurze Wystaw Artystycznych od wtorku do piątku w godz. 15-18.

Fot. CSM

Komentarze...