PWSZ w Tarnowie chce poszerzyć ofertę o nowe kierunki studiów
access_time 2020-04-06 03:35:00
Władze Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie skierowały do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego wnioski o utworzenie aż czterech nowych kierunków studiów.

Trzy z nich to kierunki II stopnia (magisterskie), a jeden I stopnia (licencjacki). W PWSZ mają nadzieję, że mimo nadzwyczajnej sytuacji,  nabór na „magisterskie”: ekonomię, pracę socjalną i technologię chemiczną oraz „licencjackie” położnictwo zostanie przeprowadzony już na rok akademicki 2020/2021. Zgodnie z planem tegoroczna rekrutacja ma się rozpocząć 1 czerwca.

- Staramy się cały czas poszerzać ofertę dydaktyczną Uczelni i dostosowywać ją do oczekiwań studentów oraz sygnałów z rynku pracy. Bardzo zależało nam na tym, aby na stworzyć absolwentom kolejnych kierunków studiów licencjackich możliwość zdobycia stopnia magistra w Tarnowie. Mam nadzieję, że niebawem przekazywać będziemy dobre wieści w tym względzie – mówi dr Małgorzata Martowicz, prorektor PWSZ ds studenckich i dydaktyki.

Jedną z propozycji jest kierunek technologia chemiczna. - To studia II stopnia nie tylko dla absolwentów chemii, ale i dla tych, którzy ukończą Inżynierię materiałową. Studia te będą realizowane na bazie dwóch programów studiów, trwających cztery lub trzy semestry. Te pierwsze będą dla absolwentów chemii, którzy kończą I stopień z tytułem licencjata i będą mogli w trakcie pierwszego semestru uzupełnić kompetencje inżynierskie. Dla tych absolwentów przewidujemy rekrutację w lecie. Studia trzysemestralne natomiast są przewidziane dla absolwentów Inżynierii materiałowej, której absolwenci kończą studia z tytułem inżyniera. Dla nich przewidujemy rekrutację w lutym – wyjaśnia Prorektor Martowicz.

Na wszystkich nowo otwartych kierunkach będą mogli oczywiście studiować także absolwenci innych uczelni, którzy spełnią wymagania rekrutacyjne i pozytywnie przejdą proces rekrutacji.

Co warte podkreślenia, Senat PWSZ zatwierdził już nowe programy oraz harmonogramy studiów, a ponadto uczelnia zawarła już porozumienia z pracodawcami w sprawie przyjęcia na praktyki przyszłych studentów

Jeśli MNiSW pozytywnie rozpatrzy wnioski z Tarnowa, w PWSZ będą już 22 kierunki. Naukę na ośmiu z nich będzie można zakończyć zdobyciem tytułu magistra. Obecnie „magisterskich” kierunków jest pięć: administracja, filologia polska, fizjoterapia, pielęgniarstwo oraz wychowanie fizyczne.

Fot. Archiwum PWSZ

Komentarze...