Kolizja ciężarówek na A4 sparaliżowała ruch na 5 godzin. Kierowca przysnął za kierownicą
access_time 2020-04-08 13:06:00
Przez 5 godzin zablokowana była we wtorek autostrada w kierunku Tarnowa. Powodem była kolizja ciężarówek w Sterkowcu. Jeden z kierowców najprawdopodobniej przysnął za kierownicą.

We wtorek tuż przed godziną 16, na odcinku autostrady w kierunku Tarnowa, tuż za węzłem w Brzesku, doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych. Kolizja spowodowała całkowitą blokadę nitki w kierunku Tarnowa oraz zwężenie do jednego pasu ruchu nitki w kierunku Krakowa. Policjanci tarnowskiej drogówki ustali, że kierowca autolawety nie zachował należytej ostrożności i wjechał w tył jadącej przed nim ciężarówki. Siła uderzenia była na tyle duża, że ciężarówka została wypchnięta na pas rozdzielający i zawiesiła się na barierze.

Kierowcy wyszli z kolizji bez szwanku, natomiast utrudnienia w ruchu trwały do późnych godzin wieczornych. Skierowany na miejsce ciężki sprzęt obsługi usunął pojazdy i tym samym udrożnił drogę dopiero po godzinie 21.

W związku ze zbiegiem wykroczeń, sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym w wysokości 700 złotych, a do jego konta kierowcy policjanci dopisali 7 punktów karnych.

Fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...