Zbierają na respirator dla szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej
access_time 2020-04-12 04:37:00
Stowarzyszenie GRUPA ODROLNIKA przy współpracy z Tarnowską Organizacją Turystyczną zorganizowały internetową zrzutkę na zakup respiratora dla szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej.

Każdy może pomóc w zakupie respiratora, który przyczyni się do ratowania zdrowia i życia mieszkańców subregionu tarnowskiego. Sprzęt trafi do szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie działa jedyny w rejonie (Tarnów i powiaty: brzeski, dąbrowski, tarnowski) oddział obserwacyjno-zakaźny dla dorosłych. Na stronie internetowej zrzutka.pl ruszyła zbiórka społeczna na zakup sprzętu tak bardzo potrzebnego dla osób zmagających się z koronawirusem.

Inicjatorem zbiórki jest Stowarzyszenie GRUPA ODROLNIKA we współpracy z Tarnowską Organizacją Turystyczną i w porozumieniu z dąbrowskim szpitalem.

- Szpital zorientował się już w możliwościach zakupowych i wskazał, że ze względu na parametry oraz czas dostawy właściwym wyborem będzie respirator wysokiej klasy Puritan Bennett 980, którego koszt wynosi 79 974,00 zł brutto. Nasz subregion liczy około 400 tysięcy mieszkańców, jeżeli raptem 2 procent z nas wesprze akcję kwotą 10 złotych, to uda nam się zrealizować cel i zakup sprzętu, który przyczyni się do uratowania niejednego życia. To ważna inwestycja na lata w zdrowie i bezpieczeństwo nasze oraz bliskich – mówi Jan Czaja z zarządu Stowarzyszenia GRUPA ODROLNIKA.

Zbiórka otrzymała poparcie ze strony dyrekcji szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej. – W pełni popieram inicjatywę zakupu respiratora dla oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Doceniam chęć niesienia pomocy i bardzo dziękuję za wsparcie – dodaje dyrektor szpitala Łukasz Węgrzyn.

Jeżeli pozyskane środki przekroczą kwotę potrzebną do dokonania zakupu respiratora, to dodatkowe pieniądze będą przeznaczone na zakup sprzętu do walki z COVID-19 i odzieży ochronnej dla pielęgniarek z przeznaczeniem dla Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala Wojewódzkiego im. Św Łukasza w Tarnowie.

Fot. Archiwum ZOZ DT

 

Komentarze...