Trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Tarnowie
access_time 2020-04-12 16:48:00
Kolejne trzy osoby z Tarnowa usłyszały pozytywny wynik testu na koronawirusa. Łącznie mamy już 12 potwierdzonych przypadków zakażeń.

- Koronawirus nie robi przerwy na święta. Są trzy kolejne osoby w Tarnowie z pozytywnym testem. - napisał na swoim profilu prezydent Roman Ciepiela. - Nie ma lepszego sposobu na ograniczenie zakażeń jak samoizolacja! Wiem, że jest to trudne, lecz nie odwiedzajmy się świątecznie. Przez pierwsze 5-6 dni od kontaktu osoba zakażona nie ma żadnych objawów, a nieświadomie przekazuje wirusa innym. Bądźmy ostrożni! - apeluje prezydent.

Jak informuje Małopolski Urząd Wojewódzki, badania laboratoryjne potwierdziły dziś zakażenie koronawirusem u 21 Małopolan. W tej grupie jest 11 kobiet i 10 mężczyzn, w wieku od 21 do 66 lat, z Krakowa (4 osoby), Tarnowa (3 osoby), powiatu bocheńskiego (5 osób), suskiego (5 osób), krakowskiego (2 osoby), myślenickiego (1 osoba) i wielickiego (1 osoba).

Aktualnie 3 osoby są hospitalizowane, a pozostałe przebywają w izolacji.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 504 osób.

Służby wojewody małopolskiego informują również o śmierci 75-letniego mieszkańca Krakowa, który przebywał w Szpitalu Specjalistycznym im. S. Żeromskiego w Krakowie. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 11.

Komentarze...