Gmina Zakliczyn dostała 70 tys. złotych na zakup laptopów dla uczniów
access_time 2020-04-14 10:23:00
35 laptopów do nauki w domu trafi do najbardziej potrzebujących uczniów z gminy Zakliczyn. Władze miasta pozyskały na ten cel 70 tys. zł z projektu „Zdalna szkoła”, realizowanego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

Samorządy w całym kraju od 1 kwietnia mogły wnioskować do Centrum Projektów Polska Cyfrowa o środki potrzebne na zakup sprzętu komputerowego dla uczniów. Projekt “Zdalna szkoła” jest odpowiedzią na sytuację, w jakiej znalazło się polskie szkolnictwo po wprowadzeniu stanu epidemii. Zamknięcie placówek oświatowych wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach zasiadają przed monitorami komputerów. Wielu z nich nie posiada jednak sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe.

Gmina Zakliczyn pozyskała z rządowego programu 70 tys. złotych, które przeznaczy na zakup 35 laptopów. - Gmina zrealizowała już procedurę wyboru najkorzystniejszej oferty a firma dostarczyła 10 kwietnia sprzęt komputerowy do Urzędu Miejskiego w Zakliczynie. Zakupiony sprzęt zostanie udostępniony uczniom za pośrednictwem szkół. - mówi Dawid Chrobak, burmistrz Zakliczyna.

Komentarze...