Groźny wypadek w Gromniku. Świąteczny weekend na drogach
access_time 2020-04-14 15:32:00
Jeden poważny wypadek, w którym ucierpiały dwie osoby, 10 kolizji i 4 nietrzeźwych kierowców. Tarnowska policja podsumowała długi świąteczny weekend na drogach.

W piątek tuż po godzinie 23, na ul. Tarnowskiej w Gromniku miał miejsce groźny wypadek drogowy. Z ustaleń policji wynika, że jadący osobowym renaultem 34-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, na łuku drogi stracił panowanie nad swoim samochodem i zjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do czołowego zderzenia z osobowym seatem, kierowanym przez 28-letniego mieszkańca powiatu jasielskiego. W wyniku zderzenia, 34-latek w ciężkim stanie trafił do tarnowskiego szpitala. Tam została pobrana od niego krew na zawartość alkoholu. - Wynik będzie znany dopiero za kilka dni. Niepokojącą informacją jest to, że kierowca miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Drugi kierowca w chwili zderzenia był trzeźwy. Policjanci tarnowskiej komendy ustalają teraz okoliczności oraz przyczyny wypadku w ramach prowadzonego postępowania. - mówi asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Ulica Tarnowska była zablokowana przez kilka godzin.

Ponadto w okresie świątecznym policjanci odnotowali 10 kolizji drogowych, zatrzymano 4 nietrzeźwych kierujących a 5 kierowców straciło prawa jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h.

W analogicznym okresie zeszłego roku (19-22.04.2019), w regionie tarnowskim doszło do jednego wypadku drogowego, w którym jedna osoba została ranna, ponadto było 27 kolizji drogowych, zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierowców oraz 9 kierowców straciło swoje prawa jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h.

Fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...