Miasto zakupiło kolejną partię maseczek ochronnych. Będzie można je odebrać w placówkach oświatowych
access_time 2020-04-15 04:33:00
Tarnowski magistrat złożył zamówienie na zakup kolejnej partii 25 tysięcy maseczek. Tym razem trafią one do żłobków, przedszkoli i szkół. Każdy z uczniów otrzyma pakiet trzech maseczek dla swojej rodziny.

- Pakiet będzie dystrybuowany już od najbliższych dni. Proszę spokojnie czekać na informację ze swojej szkoły. Jak już pakiety będą gotowe, będzie je można bezpiecznie odebrać. Oczywiście nie wszyscy naraz, nie możemy robić zgromadzenia. Zaproponujemy taki sposób odbioru maseczek, żeby dla wszystkich było to bezpieczne. - mówi Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa.

Wcześniej miasto zakupiło ponad 13 tysięcy maseczek dla seniorów 70+. W dystrybucji pomagają pracownicy socjalni, wspólnoty, spółdzielnie mieszkaniowe, wolontariusze, strażnicy miejscy i policjanci. - Nie trafiły one jeszcze do wszystkich, bo takich osób w wieku powyżej 70 lat w Tarnowie jest 17 tysięcy, ale też wiemy, że nie wszyscy wychodzą z domu, i bardzo dobrze, bo są wolontariusze, którzy dostarczą pożywienie i zrobią zakupy, natomiast maseczki dla osób w wieku senioralnym są sukcesywnie dostarczane. Jeśli do kogoś jeszcze nie dotarły, to bardzo proszę o cierpliwość. - dodaje prezydent.

Wszystkie maseczki jeszcze przed dystrybucją są sterylizowane w szpitalu im Edwarda Szczeklika w Tarnowie.

Komentarze...