Zespół Szkół Budowlanych pożyczył kamerę termowizyjną szpitalowi Szczeklika
access_time 2020-04-15 10:59:00
W głównym wejściu tarnowskiego Szpitala im. E. Szczeklika zainstalowano kamerę termowizyjną, która mierzy i pokazuje na monitorze temperaturę ciała każdego wchodzącego.

O czasowe przekazanie do użytku miejskiemu szpitalowi wysokiej klasy profesjonalnej termicznej kamery (model Flir T4XX) zwrócił się do Ludwika Chruściela, dyrektora Zespołu Szkół Budowlanych prezydent Roman Ciepiela.

- Szkoła zakupiła taką kamerę z funduszy europejskich na potrzeby prowadzonego tam Poligonu Energooszczędności – mówi Roman Ciepiela. – Sprawdziliśmy u fachowców i okazało się, że kamera doskonale sprawdzi się w roli bramki termicznej w szpitalu – te modele używane są obecnie powszechnie na lotniskach.

Przed montażem kamera została skalibrowana do nowego zadania, ponieważ urządzenie było stosowane do celów przemysłowych. Pomogli w tym współpracujący z „budowlanką” fachowcy z Małopolskiego Centrum Budownictwa Energooszczędnego Politechniki Krakowskiej.

Kamery Flir są na wyposażeniu wszystkich portów lotniczych, powszechnie stosowane są podczas pandemii w celach kontrolnych również w innych miejscach publicznych.

Komentarze...