Caritas włącza się w pomoc bocheńskiemu DPS-owi
access_time 2020-04-16 04:59:00
Caritas Diecezji Tarnowskiej przekazała dla Domu Pomocy Społecznej w Bochni środki dezynfekcyjno-sanitarne na łączną kwotę 6 tys. zł. W placówce wykryto ognisko koronawirusa. Choruje część pensjonariuszy i personelu.

W skład przekazanej darowizny weszły między innymi płyn dezynfekcyjny do rąk (45 litrów), płyny do mycia i dezynfekcji podłóg, szampony, mydła oraz płyny do kąpieli, ręczniki papierowe oraz papier toaletowy, jednorazowe maszynki do golenia oraz gąbki do kąpieli. Wartość przekazanych darów to prawie 6 tys. zł - informuje dyrektor Caritas ks. Zbigniew Pietruszka.

Sytuacja w bocheńskim DPS-ie powoli się już stabilizuje. Do pomocy, poza siostrami dominikankami, przyszedł też tarnowski misjonarz ks. Piotr Dydo - Rożniecki, który odprawia Msze św., spowiada i pomaga w opiece nad chorymi a także ratownicy medyczni. Na apel starosty bocheńskiego odpowiedziało też sporo wolontariuszy. Sytuację w DPS nadzoruje bocheński szpital, a konsultacji na bieżąco udzielają lekarze psychiatrzy oraz zakaźnicy. W pomoc zaangażowało się też wiele osób prywatnych i instytucji. W serwisie zrzutka.pl uruchomiona została zbiórka pieniędzy dla DPS. Do środy zebrano ponad 68 tys. zł. Akcję wspiera Izba Komornicza w Krakowie oraz wiele lokalnych firm.

Fot. Powiat Bocheński / FB

Komentarze...