Agnieszka Kawa nowym zastępcą prezydenta Tarnowa
access_time 2020-05-29 12:39:00
Piotr Augustyński nie jest już zastępcą prezydenta ds. rozwoju gospodarczego. Zastąpi go Agnieszka Kawa, która kilka miesięcy temu została odwołana przez zarząd województwa z funkcji dyrektorki Centrum Sztuki Mościce.

- Po 6 latach pan Piotr Augustyński, zastępca prezydenta, kończy swoją działalność w Tarnowie i będzie się ubiegał o stanowisko prezesa Miejskiego Zarządu Budynków. W jego miejsce zaprosiłem do współpracy i zamierzam powołać od 1 czerwca panią Agnieszkę Kawę - poinformował w wystąpieniu online Roman Ciepiela. Jak dodał prezydent, Agnieszka Kawa ma odpowiadać za "kulturę, sport, kreatywną gospodarkę, rewitalizację miasta i nadzór nad szkołami artystycznymi".

Agnieszka Kawa jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, gdzie ukończyła pedagogikę kulturalno-oświatową, w tejże uczelni ukończyła też podyplomowe studia dziennikarskie. W latach 1996 – 2003 związana była z tarnowskim Radiem Maks, gdzie pracowała jako dziennikarka i kierowała radiową agencją reklamy i marketingu. W 2003 objęła stanowisko dyrektorki Wydziału Kultury Urzędu Miasta Tarnowa, a od 2007 roku szefowała Centrum Sztuki Mościce. W styczniu tego roku decyzją zarządu województwa została odwołana ze stanowiska. Oficjalnym powodem było zatrudnienie jej bez konkursu, na podstawie umowy na czas nieokreślony.

Z kolei Piotra Augustyńskiego prezydent Roman Ciepiela zarekomendował Radzie Nadzorczej Miejskiego Zarządu Budynków do objęcia funkcji prezesa zarządu tej spółki. Dotychczasowy prezes MZB, Janusz Galas, ma zostać wiceprezesem.

- Pan Piotr Augustyński otrzymał misję w Miejskim Zarządzie Budynków, aby zdynamizować budownictwo mieszkaniowe, komunalne. Tak wiele osób liczy na swoje mieszkania, chcielibyśmy aby tych nowych budynków, czy zmodernizowanych lokali było więcej. Drugie jego zadanie jest związane z samym centrum Tarnowa, z lokalami użytkowymi, od dawna mówimy o ożywieniu starówki, ten plan jest już dobrze realizowany, ale potrzeba jeszcze zdynamizowania tego procesu i to jest nowe zadanie, które stoi przed tym bardzo już doświadczonym samorządowcem - oświadczył prezydent.

Komentarze...