Znamy nazwisko nowej dyrektor Centrum Sztuki Mościce
access_time 2020-07-01 07:42:00
Decyzją komisji konkursowej nową dyrektorką Centrum Sztuki Mościce zostanie Anna Chmura. Wybór komisji czeka teraz na akceptację Zarządu Województwa Małopolskiego.

- W dniu 19 czerwca 2020 roku zakończył się II etap Konkursu. Komisja, w głosowaniu jawnym bezwzględną większością głosów, postanowiła rozstrzygnąć konkurs, wyłaniając Panią Annę Chmurę, jako kandydata na stanowisko dyrektora Centrum Sztuki Mościce - czytamy w komunikacie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Anna Chmura ma 51 lat, pochodzi z Tarnowca, z wykształcenia jest magistrem filologii rosyjskiej i angielskiej. Od 2003 roku pełni funkcję dyrektora Zespołu Szkół Publicznych w Tarnowcu. Przez wiele lat była związana z żużlową Unią Tarnów. Przez krótki czas (styczeń 2013) była też jej prezesem, ale zrezygnowała z powodów zdrowotnych.

Przypomnijmy, w grudniu ubiegłego roku marszałek Małopolski Witold Kozłowski poinformował, że dyrektorzy wojewódzkich instytucji kultury, którzy w ubiegłych latach zostali powoływani bez konkursu, zostaną odwołani, a ich następcy będą zostaną wyłonieni w drodze konkursu. Według niego tryb konkursu "pozwoli wyłonić najlepszych specjalistów w transparentny sposób".

Dotychczasowa dyrektor Centrum Sztuki Mościce, Agnieszka Kawa szefowała placówce od 2008 r. do stycznia tego roku. Została zatrudniona bez wcześniejszego konkursu, na podstawie umowy na czas nieokreślony. Po tym jak została odwołana, jej obowiązki przejął jej zastępca, Marek Karpiński. W lutym ogłoszono konkurs na wakujące stanowisko i ostatecznie wpłynęły trzy kandydatury - Anny Chmury, Marka Karpińskiego i Artura Roli. Najwięcej głosów (4) otrzymała Anna Chmura i tym samym jej kandydatura zostanie przedłożona do akceptacji Zarządowi Województwa Małopolskiego. Anna Chmura wygrała jednym głosem z dotychczasowym p.o. dyrektora CSM Markiem Karpińskim.

Dodajmy, że rozstrzygnięto również konkurs na szefa innej wojewódzkiej instytucji kultury - Muzeum Okręgowego w Tarnowie. Decyzją komisji konkursowej ma nim zostać historyk i dotychczasowy wicedyrektor placówki, Janusz Kozioł.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A