Krwiobus w Wojniczu. Zebrano 17 litrów krwi
access_time 2020-07-05 07:33:00
17 litrów krwi zebrano na wojnickim rynku w ramach akcji "Bezpieczne wakacje", zorganizowanej przez klub HDK PCK przy OSP Zakrzów.

W sobotę do Wojnicza przyjechał specjalny krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie. Pomimo pandemii koronawirusa chętnych do oddawania krwi nie brakowało. Zarejestrowano 52 osoby, a krew oddało 38 dawców. Wśród nich strażacy, policjanci oraz mieszkańcy Wojnicza i okolic.

- Wakacje to najtrudniejszy czas dla krwiodawstwa. Zapotrzebowanie na krew wzrasta z powodu większej liczby różnego rodzaju wypadków, drogowych. Dodatkowo w ostatnim czasie z powodu pandemii koronawirusa w całym kraju drastycznie spadła liczba krwiodawców. Tym bardziej cieszy fakt, że w Wojniczu nie brakuje dawców, że mieszkańcy chętnie dzielą się swoim najcenniejszym darem, jakim jest krew - mówi Marek Bachara Prezes Klubu HDK PCK przy OSP Zakrzów.  

Szczytną akcję oprócz strażaków tradycyjnie wsparli też policjanci z Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Fot. Mateusz Niemczura

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A