Remis Unii Tarnów z Cracovią II w pierwszym meczu o awans do III ligi
access_time 2020-07-08 21:22:00
W środę na stadionie przy ul. Zbylitowskiej w Tarnowie, odbyło się długo wyczekiwane przez kibiców piłkarskich spotkanie pomiędzy drużynami Unii Tarnów, a MKS Cracovia II. Mecz ten to pierwsza część rywalizacji o awans do III ligi.

Podopieczni trenera Daniela Bartkowskiego, drużyna Unii Tarnów, są zwycięzcami grupy wschodniej w 4 Lidze Małopolskiej. Rozegrali do tej pory 16 ligowych pojedynków, w których zdobyli 36 punktów. 11 spotkań zakończyło się zwycięstwem "Jaskółek", trzykrotnie biało-niebiescy odnotowali remis i 2 razy przegrali swoje spotkania.

Drużyna Cracovii II to zwycięzca rozgrywek w 4 Lidze Małopolskiej Zachodniej. W ligowych zmaganiach zdobyła 41 punktów, rozgrywając 17 spotkań. 13 meczów zakończyło się zwycięstwem krakowian, 2 remisem i 2 porażką. Krakowianie zdobyli dotychczas 50 bramek przy 13 straconych.

W środowym spotkaniu, po celnym strzale Kacpra Ostrowskiego, gospodarze objęli prowadzenie już w dziewiątej minucie. W dalszej części meczu goście mocno naciskali, stwarzając sobie wiele sytuacji strzeleckich, jednak bardzo dobrze pracowała defensywa tarnowian. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Unii 1:0. Gospodarze ciężko pracowali w drugiej części spotkania, aby utrzymać korzystny dla siebie wynik, jednak w samej końcówce meczu, celnym strzałem popisał się zawodnik Cracovii, Tomas Vestenicky i doprowadził do remisu 1:1. Zespoły podzieliły się punktami, a o awansie do III ligi zadecyduje spotkanie rewanżowe, które odbędzie się w niedzielę o godz. 17. na boisku Cracovii.