Groźna kraksa w Wojniczu. Niebezpieczne wyprzedzanie przyczyną kolizji trzech samochodów
access_time 2020-07-28 10:52:00
Nieprawidłowe wyprzedzanie było przyczyną groźnie wyglądającego zderzenia trzech samochodów, do którego doszło dziś rano na wschodniej obwodnicy Wojnicza. Przez blisko godzinę kierowcy podróżujący trasą z Tarnowa do Nowego Sącza musieli się liczyć z olbrzymimi utrudnieniami. Sprawca kolizji został ukarany 500-zł mandatem.

Do kolizji doszło dziś (wtorek, 28 lipca), po godz. 8 rano na wschodniej obwodnicy Wojnicza. Zderzyły się trzy samochody - osobówka i dwie ciężarówki.  - Kierowca volkswagena New Beetle nie zachował należytej ostrożności podczas wyprzedzania ciężarówki marki Daf. Kończąc ten manewr, uderzył swoim tylnym prawym narożem w lewe przednie naroże ciężarówki. To z kolei spowodowało, że osobówka zaczęła się obracać i uderzyła w przyczepę jadącego z naprzeciwka drugiego samochodu ciężarowego. Następnie volkswagen ponownie uderzył w dafa i zakończył podróż częściowo w przydrożnym rowie - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Utrudnienia na drodze wojewódzkiej w kierunku Nowego Sącza trwały przez około 40 minut. Nikomu nic się nie stało. Za spowodowanie zagrożenia przy zmianie pasa ruchu kierowca osobówki został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych, a do jego konta kierowcy dopisano 6 punktów karnych.

Fot. OSP Wojnicz

Komentarze...