Ognisko koronawirusa w DPS w Sieradzy
access_time 2020-07-29 03:41:00
U 18 pensjonariuszy i siedmiu osób z personelu Domu Pomocy Społecznej w Sieradzy (gmina Żabno) stwierdzono zakażenie koronawirusem – poinformowała PAP rzeczniczka prasowa wojewody małopolskiego Joanna Paździo. To jedno z ognisk COVID-19 w Małopolsce.

Pierwszy przypadek koronawiriusa w tym DPS wykryto pod koniec ubiegłego tygodnia. - W związku z tym zdecydowano o pobraniu wymazów do badań od podopiecznych i pracowników tej placówki. Zrobiono to w poniedziałek. Z pierwszych wyników, jakie otrzymaliśmy wynika, że zakażonych jest kolejnych 17 mieszkańców i siedmiu pracowników. Jedna z pensjonariuszek przebywa w szpitalu – powiedziała PAP Paździo.

Jak zaznaczyła liczby te mogą się jeszcze zmienić, ponieważ nie wszystkie wyniki badań są znane. Dodatkowo z powodów innych niż COVID-19 hospitalizowanych jest czterech mieszkańców tej placówki.

Dom Pomocy Społecznej w Sieradzy jest przeznaczony dla kobiet przewlekle chorych psychicznie. Przebywały w nim 84 osoby. W związku z zakażeniami koronawirusem kwarantannie poddano 79 pensjonariuszy oraz 20 osób z personelu.

Małopolski Urząd Wojewódzki dwukrotnie – w piątek i w poniedziałek – przekazał placówce środki ochrony osobistej: gogle, przyłbice, maski chirurgiczne, rękawice, kombinezony oraz płyny do dezynfekcji. (PAP)

Komentarze...