Szaleńcza ucieczka motocyklisty. Zatrzymała go dopiero policyjna blokada [WIDEO]
access_time 2020-07-29 11:12:00
Policjanci z tarnowskiej grupy SPEED ścigali młodego motocyklistę, który nie zatrzymał się do kontroli. Jak się okazało nastolatek uciekał, bo nie miał uprawnień do kierowania.

W niedzielę, w godzinach wieczornych, policjanci tarnowskiej drogówki patrolowali ulice w rejonie ul. Tuchowskiej w Tarnowie. Kilka minut po 20 zauważyli kierowcę, który jechał z nadmierną prędkością na motocyklu bez tablicy rejestracyjnej. Motocyklista nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe nadawane przez mundurowych, więc ci ruszyli za nim w pościg. Mężczyzna uciekał w kierunku Tuchowa, popełniając po drodze szereg poważnych wykroczeń i przestępstwo. Po kilkuminutowym pościgu kierowcę zatrzymała dopiero całkowita blokada drogi w rejonie stacji paliw w Tuchowie.

Jak się okazało, powodem ucieczki motocyklisty był młody wiek, brak uprawnień do kierowania oraz nieprzerejestrowany motocykl. 17-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego został zatrzymany, a po przesłuchaniu przekazany opiekunom prawnym. Musi się teraz liczyć z postępowaniem karnym i wykroczeniowym. O jego losie zdecyduje tarnowski sąd.

Komentarze...