Skarbnik Tarnowa z koronawirusem
access_time 2020-07-31 09:48:00
Potwierdzono drugi przypadek koronawirusa w tarnowskim magistracie. Tym razem pozytywny wynik testu na obecność Covid-19 otrzymał skarbnik miasta Sławomir Kolasiński.

Sławomir Kolasiński nie ma żadnych objawów i przebywa w domu na zwolnieniu lekarskim. Skarbnik został poddany testom, ponieważ miał kontakt z zakażonym Tadeuszem Kwiatkowskim. - Stworzona została lista osób, z którymi zastępca prezydenta miał kontakt w ciągu ostatnich dni (przebywanie w bliskiej odległości przez minimum 15 minut) i te osoby zostaną poddane kwarantannie, od czworga z nich (zastępczyni prezydenta Dorota Krakowska, skarbnik Sławomir Kolasiński i dwie pracownice sekretariatu) pobrane zostały wymazy do testów. Z tej czwórki dodatni wynik na Covid-19 wyszedł po teście u Sławomira Kolasińskiego - informuje Ireneusz Kutrzuba, rzecznik prasowy prezydenta Tarnowa.

Teraz sanepid, wraz z urzędem miasta, ustalają listę osób, które w ostatnich dniach miały bezpośredni kontakt ze skarbnikiem miasta.

W związku z sytuacją, urząd miasta ograniczył przyjmowanie interesantów. - W budynku przy ul. Mickiewicza 2​ przywrócono zasady przyjmowania interesów z początków epidemii - jeżeli jest to możliwe należy odłożyć w czasie osobistą wizytę u urzędników, natomiast gdy sprawa musi być załatwiona już teraz, należy wcześniej umówić się telefonicznie. W pozostałych budynkach Urzędu Miasta Tarnowa przyjmowanie interesantów odbywa się normalnie - dodaje rzecznik.

Fot. screen

Komentarze...