Nowe zakażenia w Tarnowie. Wśród nich kolejny urzędnik
access_time 2020-08-04 12:20:00
Badania laboratoryjne potwierdziły koronawirusa u kolejnych mieszkańców Tarnowa i powiatu. Zakażony jest m.in. Rafał Nakielny, dyrektor Wydziału Infrastruktury Miejskiej Urzędu Miasta Tarnowa.

Służby wojewody małopolskiego poinformowały o 88 nowych przypadkach zakażenia COVID-19. To 52 kobiety i 36 mężczyzn, w wieku od roku do 94 lat, z Krakowa (20 osób), powiatu nowosądeckiego (13 osób), nowotarskiego i limanowskiego (po 10 osób), myślenickiego (9 osób), oświęcimskiego (7 osób), chrzanowskiego (5 osób), Tarnowa i powiatów: tarnowskiego, krakowskiego (po 3 osoby), gorlickiego (2 osoby) oraz Nowego Sącza i powiatów dąbrowskiego, wielickiego (po 1 osobie). Aktualnie 4 osoby są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji.

W całej Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 3934 osób. W Tarnowie od początku epidemii zdiagnozowano 33 przypadki choroby, z czego 17 osób wyzdrowiało. Obecnie zdiagnozowanych jest 16 osób, wśród nich magistraccy urzędnicy: zastępca prezydenta Tarnowa Tadeusz Kwiatkowski, skarbnik Sławomir Kolasiński i dyrektor Wydziału Infrastruktury Miejskiej Urzędu Miasta Tarnowa, Rafał Nakielny.

Z kolei w powiecie tarnowskim mamy 168 przypadków i jest 98 ozdrowieńców.

Ostatnia doba to również śmierć 83-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu gorlickiego, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarły miał choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 71. W powiecie tarnowskim dotychczas zmarły trzy osoby zakażone. Ostatni przypadek zgonu osoby z koronawirusem miał miejsce 20 czerwca - to 90-letnia podopieczna Domu Pogodnej Jesieni w Tuchowie.

W całym kraju przybyło 680 chorych. To najwyższa od początku epidemii liczba przypadków potwierdzonych w ciągu doby. 

Komentarze...