Nowa dyrektor o planach w Centrum Sztuki Mościce
access_time 2020-09-05 04:29:00
W piątek, na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, nowa dyrektor Centrum Sztuki Mościce przedstawiła plany, jakie wiąże z powierzoną jej instytucją.

- Chcę budować nowoczesną instytucję, która zapewnia dostęp do wartościowych form kultury. Instytucję, która integruje społeczność Tarnowa oraz regionu i jest otwarta dla wszystkich odbiorców. Ma to być nowoczesna placówka, która z poszanowaniem tradycji, budowana jest wspólnie z szerokim środowiskiem kulturotwórczym i okołokulturotwórczym Tarnowa i regionu – przekonywała dyrektor Centrum Sztuki Mościce, Anna Chmura.

Nowa dyrektor podjęła już pierwszą decyzję personalną, wypowiadając umowę dotychczasowemu zastępcy dyrektora, Markowi Karpińskiemu. Anna Chmura argumentowała, że jako dyrektor ma prawo dobierać sobie takich współpracowników, do jakich ma zaufanie. Dodała jednak, że rewolucji kadrowych w CSM nie będzie.

Pierwszą inicjatywą nowej dyrektor ma być wystawa związana z epidemią koronawirusa. - Wszystkim tarnowskim fotografom zaproponowaliśmy udokumentowanie wprowadzonej przez rząd dla bezpieczeństwa tzw. narodowej kwarantanny oraz aktualnie obowiązujących obostrzeń. Propozycja spotkała się z bardzo dobrym odzewem, wystawę planujemy na jesień – mówiła Anna chmura.

Dyrektor podkreślała, że dołoży wszelkich starań, by ofertę CSM skierować zarówno dla najmłodszych, jak i dojrzałych odbiorców oraz seniorów i osób zagrożonych wykluczeniem – przede wszystkim chorych i niepełnosprawnych.

W opracowaniu jest też koncepcja festiwalu, który jako interdyscyplinarne połączenie sztuk stanie się wizytówką Tarnowa. Ponadto, w zależności od sytuacji epidemiologicznej kraju, mają zostać zachowane wszystkie flagowe propozycje Centrum Sztuki Mościce, które dotychczas cieszyły się zainteresowaniem. Mowa m.in. o festiwalach podróżniczych, ArtFeście, Muzycznych Tarasach, Małopolskich Wieczorach Teatralnych, cyklu spotkań – Goście Łukasza Maciejewskiego czy Babskich Poniedziałkach. W tym roku z powodu obostrzeń związanych z COVID-19 nie odbędzie się natomiast Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca Scena Otwarta.

Anna Chmura jest menadżerem, trenerem, lingwistą oraz nauczycielem z doświadczeniem w dziedzinie kultury.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A