Zwycięstwo szczypiornistów Grupy Azoty SPR II Tarnów
access_time 2020-11-11 16:30:00
W szóstej kolejce spotkań o mistrzostwo II ligi piłki ręcznej mężczyzn, drużyna Grupa Azoty SPR II Tarnów podejmowała we własnej hali SMS II ZPRP Kielce.

W pierwszej połowie spotkania dominowali goście. Tarnowianie starali się dotrzymywać kroku szczypiornistom SMS-a i nie pozwolili sobie na zbyt dużą przewagę kielczan. Pierwsza część meczu zakończyła się wynikiem 10:12.

W drugiej połowie goście systematycznie powiększali swoją przewagę. Prowadzili już różnicą siedmiu bramek. Po fragmencie słabszej gry, zawodnicy SPR-u złapali wiatr w żagle i szybko zaczęli odrabiać straty. Doprowadzili do remisu i systematycznie dorzucali kolejne bramki, jednocześnie fenomenalnie spisywali się w obronie. Ostatecznie podopieczni trenera Marcina Janasa rozstrzygnęli to spotkanie na swoją korzyść, wygrywając 28:24.

Grupa Azoty SPR II Tarnów – SMS II ZPRP Kielce 28:24 (10:12)

Bramki dla SPR: Klamrzyński 10, Wajda 6, Hoim 3, Mróz 2, Mądel 2, Wątroba 2, Małek 1, Hołda 1, Kwarciński 1.