Zwycięstwo szczypiornistów po nerwowej końcówce
access_time 2020-11-21 17:44:00
Kolejne spotkanie w ramach rozgrywek o mistrzostwo II ligi piłki ręcznej mężczyzn rozegrali szczypiorniści Grupy Azoty SPR II Tarnów. Zmierzyli się z drużyną AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce. Sobotnie spotkanie rozpoczęło rundę rewanżową, a w rozegranym we wrześniu pierwszym meczu tarnowianie pokonali kielczan 25:22(13:13).

Podopieczni trenera Marcina Janasa bardzo dobrze zaprezentowali się w tym spotkaniu. Cały czas kontrolowali przebieg gry i utrzymywali niewielką przewagę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 15:13.

Podobnie wyglądała druga połowa meczu. Przez większą część gospodarze utrzymywali kilkubramkową przewagę. Pięć minut przed końcem tarnowianie zanotowali okres słabszej gry. Goście strzelili 3 bramki z rzędu i na 3 minuty przed końcem prowadzenie szczypiornistów SPR-u zmalało do 1 bramki. Po  nerwowej końcówce mecz zakończył się zwycięstwem piłkarzy ręcznych Grupy Azoty SPR II 32:31.

Grupy Azoty SPR II - AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce 32:31 (15:13)

Bramki dla Grupy Azoty: Mróz 12, Sikora 8, Wajda 5, Klamrzyński 5, Hoim 1, Bednarz 1