Derby Małopolski dla Tarnowa
access_time 2020-12-20 09:56:00
W dwunastej kolejce spotkań o mistrzostwo I ligi piłki siatkowej kobiet, zespół Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów zmierzył się w wyjazdowym spotkaniu z drużyną 7R Solna Wieliczka.

Przed tym meczem obie drużyny w tabeli dzieliła różnica pięciu punktów. Solna zajmowała piąte miejsce i miała 17 punktów, a siatkarki Grupy Azoty Roleski PWSZ Tarnów z 12 punktami były na dziesiątym miejscu.

Tarnowianki w ligowych rozgrywkach wygrały dwa ostatnie mecze. Najpierw pokonały po pięciosetowym pojedynku SAN-Pajdę Jarosław, a w zaległym spotkaniu bez straty seta wygrały z beniaminkiem z Nowego Dworu Mazowieckiego. Wieliczanki natomiast w ostatniej serii po zaciętym meczu przegrały ze Stalą Mielec 2:3.

Starcie w Wieliczce od początku układało się po myśli tarnowianek. Szybko objęły prowadzenie i kontrolowały przebieg gry. W zespole bardzo dobrze funkcjonowało przyjęcie, atak oraz blok. Tarnowskie siatkarki nie miały większych problemów z pokonaniem zespołu z Wieliczki i po pewnie wygranych setach 13:25, 19:25,20:25 dopisały do swojego dorobku 3 punkty. Dzięki temu zwycięstwu tarnowianki z dorobkiem 15 punktów awansowały na 8 miejsce w ligowej tabeli.

MVP spotkania została wybrana Magdalena Szabó.

7R Solna Wieliczka – Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów 0:3 (13:25, 19:25,20:25)