Wygrana juniorek SMS XXI LOS na zakończenie rundy
access_time 2021-01-24 22:13:00
W ostatnim meczu fazy zasadniczej siatkarki SMS XXI LOS Jedynka Tarnów podejmowały we własnej hali drużynę Poprad Stary Sącz. Tarnowskie juniorki już przed tym spotkaniem zapewniły sobie udział w finale wojewódzkim Małopolskiego Związku Piłki Siatkowej.

W niedzielnym meczu gra obu zespołów falowała. W pierwszym secie tarnowianki rozpoczęły od prowadzenia i kontrolowały przebieg gry, aż do stanu 24:21. Wtedy do walki poderwały się siatkarki gości i zdobywając pięć punktów z rzędu wygrały 24:26.

Druga część meczu wyglądała podobnie. Tarnowianki prowadziły już 19:13 i wtedy nastąpił okres słabszej gry. Szybko sytuację wykorzystały siatkarki Popradu i ponownie rozstrzygnęły seta na swoją korzyść, tym razem do 20.

W trzeciej partii zdecydowanie lepsze były gospodynie, które szybko uzyskały przewagę i nie oddały jej już do końca seta, wygrywając 25:18.

W czwartym secie siatkarkom SMS-u XXI LO wychodziło już wszystko. Trzynaście kolejnych zagrywek punktowych z rzędu w wykonaniu Aleksandry Antas przesądziło o zwycięstwie. Tarnowianki rozgromiły zespół ze Starego Sącza 25:4 i doprowadziły do remisu 2:2.

O zwycięstwie w tym meczu musiał zdecydować tie-break. W tej części gospodynie utrzymywały niewielką przewagę, kontrolowały przebieg gry i ostatecznie zwyciężyły 15:13, a w całym spotkaniu 3:2.

Skład drużyny: Katarzyna Dyrek, Kopera Karolina, Antas Aleksandra, Najder Marlena, Salamon Wiktoria, Huk Paulina, Niedbała Gabriela, Gandor Karolina, Uriasz Gabriela, Pęcak Amelia, Drewniak Dominika, Czech Wanessa.

Trener: Michał Madejski

SMS XXI LOS Jedynka Tarnów- POPRAD Stary Sącz 3:2 (24:26, 20:25, 25:18, 25:4, 15:13)