Lider za mocny dla tarnowskich koszykarek
access_time 2021-02-06 17:54:00
W trzecim meczu finału „A" drugiej ligi koszykówki kobiet region południe, MKS Pałac Młodzieży Tarnów w sobotę o godz.12.00 zmierzył się w hali przy ul. Gumniskiej z liderem rozgrywek, drużyną Zagłębia Sosnowiec.

Koszykarki z Sosnowca były zdecydowanym faworytem tego spotkania. W ligowych rozgrywkach wygrały wszystkie dotychczasowe mecze zapisując na swoim koncie komplet punktów.

Pierwsza kwarta należała do koszykarek gości. Tarnowski zespół grał dość nerwowo, miał problem ze skutecznością i pozwolił koszykarkom Zagłębia osiągnąć zdecydowaną przewagę. Ta część spotkania zakończyła się wynikiem 13:31.

W kolejnych kwartach tarnowianki zagrały już na bardzo dobrym poziomie. Drugą część meczu gospodynie przegrały tylko 2 punktami, trzecią kwartę wygrały 17:14, a w ostatniej uległy różnicą jednego punktu. O końcowym sukcesie koszykarek Zagłębia zadecydowała przewaga uzyskana w pierwszej części spotkania. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem  65:83 i tym samym koszykarki z Sosnowca odniosły piętnaste zwycięstwo w ligowych rozgrywkach.