Wygrana siatkarek po tie-break'u
access_time 2021-02-07 10:40:00
W 17 kolejce spotkań o mistrzostwo I ligi piłki siatkowej kobiet siatkarki Grupy Azoty Roleski PWSZ Tarnów zmierzyły się we własnej hali z drużyną Częstochowianki Częstochowa. W pierwszej rundzie siatkarki z Częstochowy pokonały zawodniczki z Tarnowa 3:1.

W sobotnim spotkaniu tarnowianki grały ze zmiennym szczęściem. Wygrały pierwszego seta po dość wyrównanej grze 25:23. W drugiej partii lepszy okazał się zespół z Częstochowy, który pokonał gospodynie 19:25. W trzecim secie podopieczne trenera Wojciecha Serafina zagrały bardzo dobrze i pewnie zwyciężyły 25:11. W czwartej części meczu tarnowianki radziły sobie całkiem nieźle. W końcówce seta prowadziły już 21:17 i wydawało się, że wygranie tego seta to tylko formalność. Nic bardziej mylnego. Siatkarki Częstochowianki poprawiły swoją grę, doprowadziły do remisu i ostatecznie pokonały gospodynie 23:25. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break.

W piątym secie tarnowianki nie pozwoliły sobie już na żadne słabości i pewnie pokonały ekipę gości 15:9 dopisując dwa punkty do swojego dorobku.

Tarnowskie siatkarki po tej wygranej awansowały na 7 miejsce w ligowej tabeli i przedłużyły szanse na grę w fazie play-off. W następnej kolejce zawodniczki Grupy Azoty Roleski PWSZ Tarnów zmierzą się w wyjazdowym meczu z drużyną NOSiR Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów – Częstochowianka Częstochowa  3:2 (25:23, 19:25, 25:11, 23:25, 15:9).