Ważne punkty tarnowskich szczypiornistów
access_time 2021-03-01 05:33:00
Po długiej przerwie na parkiety powrócili szczypiorniści. W drugiej kolejce rundy rewanżowej rozgrywek PGNiG Superligi, zawodnicy Grupy Azoty SPR Tarnów, podejmowali we własnej hali sąsiada w ligowej tabeli, drużynę Stali Mielec. W pierwszej rundzie tarnowianie zwyciężyli w Mielcu 30:29.

Pierwsza połowa sobotniego meczu była niezwykle wyrównana. Żadnej z drużyn nie udało się uzyskać większej przewagi. Przez cały czas wynik oscylował w okolicach remisu, pierwsza część spotkania zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem gospodarzy (11:10).

Pierwsze piętnaście minut drugiej połowy to kryzys gości. Mielczanie popełniali szereg błędów, zawodziła skuteczność. Świetnie między słupkami spisywał się tarnowski bramkarz Patryk Małecki, bardzo dobrze działała obrona gospodarzy. Tarnowianie szybko wykorzystali słabszą grę gości uzyskując znaczącą przewagę. Szczypiorniści Grupy Azoty prowadzili już różnicą 7 trafień. Stal próbowała jeszcze zmniejszyć straty i odrobiła kilka bramek. W końcowych fragmentach nie zabrakło emocji, gdy na tablicy widniał wynik 22:20. Kolejne dwie bramki strzelili jednak podopieczni Patryka Liljestranda i ostatecznie gospodarze pokonali mielczan 24:20.

Dzięki temu zwycięstwu tarnowianie z dorobkiem 15 punktów awansowali na 10 miejsce w ligowej tabeli. W kolejnym meczu zmierzą się w Płocku  z Orlenem Wisłą.

Grupa Azoty SPR Tarnów Tarnów – Stal Mielec  24:20 (11:10)

Grupa Azoty: Małecki (15/34 - 44 proc.), Liljestrand (0/1) - Tokuda 6/2, Zahirovic 4, Wojdan 4, Majewski 2, Kniaziew 2, Mrozowicz 2, Dadaj 2, Yoshida 1, Kużdeba 1, , Sanek, Kowalik, Pedryc, Wajda