W derbach Małopolski lepsze tarnowianki
access_time 2021-04-11 09:56:00
Ostatni w tym sezonie mecz na własnym parkiecie w rozgrywkach o mistrzostwo I ligi piłki siatkowej kobiet rozegrały siatkarki Grupy Azoty Roleski PWSZ Tarnów. Zmierzyły się z zespołem 7R Solna Wieliczka. W pierwszej rundzie tarnowianki pokonały zespół Solnej 3:0.

W sobotnim spotkaniu gospodynie nie miały większych problemów z pokonaniem ekipy z Wieliczki. Jedynie w pierwszym secie gra była bardzo wyrównana, a gra obydwu drużyn falowała. Ostatecznie, w końcówce rozgrywanej na przewagi lepsze okazały się gospodynie. As serwisowy Klaudii Kaczorowskiej zakończył rywalizację w tej części gry(26:24). Kolejne sety toczyły się już pod dyktando gospodyń, które pewnie wygrały 25:14 i 25:22 i dopisały do swojego dorobku komplet punktów.

W ostatnim spotkaniu siatkarki Grupy Azoty Roleski PWSZ Tarnów zmierzą się w Gliwicach z zespołem KŚ AZS Politechniki Śląskiej.

MVP: Klaudia Kaczorowska

Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów – 7R Solna Wieliczka 3:0 (26:24, 25:14, 25:22)