Filia poczty przy ul. Marynarki Wojennej zamknięta. Co dalej z oddziałem?
access_time 2021-05-04 23:00:00
Wraz z początkiem maja, filia Urzędu Pocztowego przy ul. Marynarki Wojennej 5A w Tarnowie, zawiesiła swoją działalność. Jak informuje Poczta Polska, stało się to z przyczyn od nich niezależnych. Właściciel znajdującego się w budynku dyskontu spożywczego planuje powiększyć sklep, w konsekwencji czego poczta musi szukać nowego lokum.

- 1 maja, z przyczyn niezależnych od Poczty Polskiej, a związanych w z wypowiedzeniem nam możliwości najmu obecnie wykorzystywanego lokalu, działalność filii Urzędu Pocztowego Tarnów 2, przy ul. Marynarki Wojennej 5A zostaje zawieszona - przekazała Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

Poczta Polska rekomenduje mieszkańcom okolic Marynarki Wojennej korzystanie z czterech innych placówek, znajdujących się najbliżej zamkniętej filii. Pierwsza jest przy ulicy Promiennej 13/A (działa od poniedziałku do czwartku od godziny 9 do 18 oraz w piątek od godziny 9 do 20). Kolejna znajduje się przy alei Jana Pawła II 8 (czynna jest od poniedziałku do czwartku w godzinach od 8.30 do 15.30 z przerwą między godziną 13 a 13.30 oraz w piątki od godziny 12.30 do 20, z półgodzinną przerwą między 15.30 a 16). Niedaleko jest także filia przy ul. Błonie 2 (czynna od poniedziałku do czwartku w godzinach od 9 do 16; przerwa między godziną 13 a 13.30, oraz w piątki od godziny 12.30 do 20; przerwa między 15.30 a 16). Ostatnią, rekomendowaną przez pocztę filią, jest ta znajdująca się przy ulicy Granicznej 8a, która przejmuje wydawanie przesyłek awizowanych (działa od poniedziałku do piątku w godzinach od 7 do 20).

W najbliższym czasie Poczta Polska zamierza otworzyć placówkę na terenie osiedla Westerplatte. Obecnie spółka poszukuje odpowiedniej lokalizacji. - Próbujemy znaleźć nową powierzchnię użytkową w lokalizacji osiedla Westerplatte lub w jego sąsiedztwie, odpowiadającą obecnym wymogom i standardom tworzenia placówek pocztowych. Jeżeli tylko znajdziemy taką lokalizację, rozpoczniemy proces adaptacji i uruchomienia placówki - zapewnia Justyna Siwek.

Komentarze...