Policja podsumowała długi majowy weekend na drogach. Problemem wciąż alkohol, brawura i nadmierna prędkość
access_time 2021-05-04 13:45:00
1 wypadek drogowy, 17 kolizji, 3 nietrzeźwych kierowców i 37 zatrzymanych praw jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym - tak wyglądał majowy weekend na drogach powiatu tarnowskiego w policyjnych statystykach.

Do wypadku doszło już w piątek, 30 kwietnia, w godzinach popołudniowych, w Otfinowie. 45-latek kierujący fordem, potrącił jadących przed nim rowerzystów. W wyniku uderzenia obaj mężczyźni przewrócili się, jeden z nich trafił do szpitala ze złamanym obojczykiem, drugi - po opatrzeniu przez ratowników obrażeń - wrócił do domu. Wszyscy uczestnicy wypadku byli trzeźwi.

Z kolei w niedzielę, 2 maja, około godziny 20, na 491 km autostrady w kierunku Krakowa, miała miejsce groźna kolizja. Jadący z dużą prędkością kierowca osobowego volkswagena passata, podczas jednego z manewrów wyprzedzania, stracił kontrolę nad samochodem, uderzył w znajdujące się po prawej stronie bariery energochłonne, odbił się od nich i wylądował na lewym pasie ruchu. Jak się okazało, siedzący za kierownicą obywatel Ukrainy był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że w wydychanym powietrzu miał ponad promil alkoholu. Zarówno kierowca, jak i pasażer nie odnieśli obrażeń.

Dodajmy, że w analogicznym okresie ubiegłego roku, tarnowscy policjanci nie odnotowali żadnych wypadków drogowych, tym samym nie było osób poszkodowanych. Doszło do 10 kolizji, zatrzymano 4 nietrzeźwych kierowców a 15 kierowców straciło uprawnienia do kierowania; 11 z nich za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h, a 4 za jazdę na podwójnym gazie.

Fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...