Wyzywał i szarpał policjantów. Poszło o brak maseczki
access_time 2021-05-05 13:36:00
Nawet 3 lata w więzieniu może spędzić 24-letni mieszkaniec powiatu dąbrowskiego, który znieważył i szarpał policjantów, kiedy ci próbowali go wylegitymować za brak maseczki.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę. Dąbrowscy policjanci podczas patrolowania miejscowości Olesno, zwrócili uwagę na mężczyznę, który nie miał założonej maseczki. Mundurowi próbowali wylegitymować niepokornego obywatela, ten jednak nie chciał okazać im dokumentu tożsamości, ani też podać swoich danych osobowych. Zachowywał się przy tym agresywnie i wyzywał funkcjonariuszy. - Wielokrotne wezwania do zachowania zgodnego z prawem nie przynosiły rezultatu. 24-latek został zatrzymany. W trakcie doprowadzenia do jednostki policji w celu ustalenia tożsamości, naruszył też nietykalność cielesną funkcjonariuszy - relacjonuje asp. Ewelina Fiszbain, rzecznik prasowy dąbrowskiej policji.

Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie. 24-latek odpowie nie tylko za brak maseczki, ale także za znieważenie policjantów i naruszenie ich nietykalności cielesnej oraz niepodanie danych osobowych, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Fot. Policja / zdj. poglądowe

Komentarze...