Quadowcy i motocrossowcy rozjeżdżają lasy. Wspólna akcja służb zakończona mandatami
access_time 2021-05-06 05:36:00
Rozjeżdżają leśne szlaki, niszczą roślinność, straszą zwierzęta i stwarzają zagrożenie dla ludzi. Policjanci wspólnie ze strażnikami leśnymi przeprowadzili akcję wymierzoną w szalejących po lasach quadowców i motocrossowców. Tylko w ciągu jednego dnia ujawnili sześciu uczestników nielegalnych rajdów.

Brzescy policjanci wspólnie ze strażą leśną Nadleśnictwa Brzesko i Nadleśnictwa Dąbrowa Tarnowska, wypowiedzieli wojnę miłośnikom ekstremalnej i nielegalnej jazdy po lesie na quadach i motocyklach crossowych. W poniedziałkowe Święto Konstytucji 3 Maja postanowili przeprowadzić akcję przeciwko tej samowoli. W jej efekcie, na gorącym uczynku zatrzymano sześć osób, które na quadach i motocyklach crossowych rozjeżdżały leśne dukty na terenie kompleksów Leśnictwa Brzesko i Leśnictwa Okocim. - W trzech przypadkach kierujący zostali ukarani mandatami karnymi, a kolejnych trzech przypadkach zastosowano pouczenie - przekazał asp. sztab. Grzegorz Buczak, oficer prasowy policji w Brzesku.

Dodajmy, że za tego typu wykroczenie grozi mandat do 500 złotych. Policja zapowiada, że akcja będzie kontynuowana. - Wspólne działania leśników i mundurowych mają nie tylko zapobiec niszczeniu przyrody i płoszeniu zwierząt, ale także poprawić bezpieczeństwo osób poruszających się po leśnych szlakach pieszych i rowerowych - zaznacza asp. sztab. Buczak.

Fot. KPP w Brzesku

Komentarze...