W Tarnowie ogłoszono skład żużlowej reprezentacji Polski w DMŚ na długim torze
access_time 2021-05-11 00:50:00
W poniedziałek, w siedzibie firmy MEGAel w Tarnowie, oficjalnie zaprezentowano reprezentację Polski w Drużynowych Mistrzostwach Świata na długim torze.

Biało-Czerwoni po raz pierwszy w historii wystąpią w Drużynowych Mistrzostwach Świata w long tracku. Zawody rozegrane zostaną 26 września na torze w holenderskim Roden. W skład reprezentacji Polski weszli trzej doświadczeni żużlowcy: Stanisław Burza - były zawodnik Unii Tarnów, który rok temu zajął trzecie miejsce w turnieju Grand Prix na długim torze w Rzeszowie; Marcin Sekula - były lider opolskiego Kolejarza oraz Adam Skórnicki - utytułowany wychowanek Unii Leszno i obecny trener Orła Łódź. Funkcję trenera reprezentacji objął Rafał Dobrucki, a jego asystentem został Wojciech Jankowski z firmy Nice. - Nie mamy dużych doświadczeń w long tracku, ale za to mamy świetnych zawodników i dużo odwagi i to jest najważniejsze. Będziemy starać się jak najlepiej przygotować do tych zawodów, zebrać sporo informacji, bo nie ma co ukrywać, że long track nie jest wiodącą dyscypliną żużlową w Polsce, więc doświadczenia nie mamy ogromnego. Za to mamy dużo kontaktów, chłopaki już gdzieś tam polizali kilka tematów, jeśli chodzi o long track i ta wiedza cały czas jest nabywana - mówił podczas konferencji prasowej Rafał Dobrucki, trener polskiej kadry.

Sponsorami reprezentacji zostały firmy MEGAel i Nice. Po podpisaniu umów sponsorskich odbył się pokazowy trening. Kadra mogła poćwiczyć na mierzącym 392 m stadionie tarnowskiej Unii, który jest jednym z najdłuższych torów w Polsce.

Fot. Tomasz Schenk

Komentarze...