Doprowadziła do poważnego wypadku z udziałem motocyklisty. Narkotest wykazał, że była pod wpływem środków odurzających
access_time 2021-05-11 10:48:00
47-letni motocyklista został ciężko ranny po zderzeniu z autem na drodze w Nowych Żukowicach. Nieprzytomny mężczyzna trafił do szpitala. Okazało się, że sprawca wypadku, 42-letnia kobieta mogła być pod wpływem narkotyków. Policja czeka teraz na badania krwi, które ostatecznie potwierdzą bądź wykluczą pozytywny wynik narkotestu.

Do wypadku doszło w niedzielę przed południem, na drodze wojewódzkiej 984 w Nowy Żukowicach. Z ustaleń policji wynika, że kierująca samochodem osobowym 42-letnia kobieta, jadąc drogą wojewódzką w kierunku miejscowości Lipiny, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu motocykliście, który jechał w stronę Mielca. Doszło do zderzenia pojazdów, w wyniku którego kierowca motocykla doznał poważnych obrażeń i nieprzytomny trafił do tarnowskiego szpitala. Kobieta kierująca samochodem osobowym była trzeźwa, narkotest wykazał jednak, że znajdowała się pod wpływem środków odurzających. - Narkotesty czasem się mylą i wychodzą rozbieżności, dlatego czekamy na potwierdzenie badań z krwi. Na wyniki badań kontrolnych trzeba czekać nawet kilka tygodni - mówi asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji. - Teraz będzie przeprowadzone postępowanie w tarnowskiej komendzie, które pozwoli odpowiedzieć na pytanie dlaczego doszło do tego wypadku i wskaże osoby winne zaistniałej sytuacji na drodze - dodaje rzecznik.

42-latkę po przesłuchaniu zwolniono do domu. To, jakie usłyszy zarzuty, zależy nie tylko od wyniku badań krwi, ale też od stanu zdrowia poszkodowanego, który nadal jest bardzo ciężki. Najprawdopodobniej będzie odpowiadała za przestępstwo drogowe z art. 178a kodeksu karnego, przewidującego karę grzywny, karę ograniczenia wolności albo karę pozbawienia wolności do lat 2.

Fot. Konrad Sikorski / Fotografia Ratownicza

Komentarze...