Podpisano umowę na budowę mostu w Ostrowie. Obiekt będzie przejezdny później, niż zakładano
access_time 2021-05-11 22:29:00
Starostwo Powiatowe podpisało z firmą Wolmost z Rzeszowa umowę na realizację drugiego i ostatniego etapu remontu mostu w Ostrowie. Kontrakt opiewa na kwotę 27,5 mln zł. Prace ruszą w najbliższych dniach, jednak już wiadomo, że most będzie przejezdny kilka miesięcy później, niż planowano.

Przetarg na drugi i ostatni etap remontu mostu w Ostrowie rozstrzygnięty został 30 kwietnia. Żadna z biorących w nim firm w wymaganym przez prawo 10-dniowym terminie nie złożyła odwołania, więc można była zawrzeć umowę. W imieniu powiatu tarnowskiego podpisy pod dokumentem złożyli starosta Roman Łucarz i wicestarosta Jacek Hudyma, zaś ze strony firmy Wolmost jej prezes Zbigniew Wolan.

Wartość kontraktu to 27,5 mln zł. Powiat uzyskał dofinansowanie do drugiego etapu tej inwestycji w kwocie 19,1 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Kolejną pomoc finansową obiecał też marszałek województwa małopolskiego.

Prezes Wolmostu Rzeszów Zbigniew Wolan podkreślił, że będą realizować tę inwestycję w partnerstwie z Mostostalem Kielce. – Wspólnie wykonaliśmy już wiele zadań na terenie Podkarpacia, ale również województwa lubelskiego. Jestem pewien, że sprawnie poradzimy sobie także z mostem w Ostrowie – stwierdził.

Według wcześniejszych zapowiedzi starosty Romana Łucarza, obiekt miał być przejezdny jeszcze pod koniec tego roku. Oczekiwania te jednak studzi wykonawca, który wskazuje, że termin ten jest nierealny, chociażby ze względu na czas dojrzewania poszczególnych betonowych segmentów konstrukcji. Roboty związane z odbudową przeprawy i podpięciem pod mostem kanalizacji sanitarnej z gminy Wierzchosławice mają zostać wykonane do końca marca 2022 roku.

Fot. P. Topolski / archiwum SP

Komentarze...