W piątek przełożenie ruchu na nową jezdnię remontowanej ul. Lwowskiej
access_time 2021-05-13 05:00:00
Jak informuje tarnowski magistrat, w najbliższy piątek, 14 maja, wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu na Lwowskiej. Przełożony zostanie ruch na nowo wybudowaną jezdnię, co pozwoli rozpocząć roboty na stronie południowej.

Remont północnej części ulicy Lwowskiej w Tarnowie na finiszu. Od piątku ruch będzie się odbywał po nowej asfaltowej nawierzchni, a ekipy remontowe przeniosą się na stronę południową. Wykonają prace rozbiórkowe i przygotują podbudowę, by pokryć ten fragment jezdni nową warstwą bitumiczną. Wykonanie konstrukcji jezdni poprzedzone zostanie przebudową sieci infrastruktury podziemnej. Najpoważniejszym zadaniem będzie przebudowa połowy ronda Zesłańców Sybiru.

- Będzie miało większą średnicę niż poprzednie, a jego tarcza zostanie przesunięta w kierunku północno-wschodnim. Będzie rondem średnim, dwupasmowym, z pięcioma zjazdami – mówi Artur Michałek, dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie. – Przy dojeździe do ronda zostanie zamontowana tablica, która wyświetlać będzie informacje o najkrótszej trasie przejazdu do centrum, a także komunikaty i ostrzeżenia.

W I etapie modernizacji Lwowskiej zostaną zbudowane dwa skrzyżowania z sygnalizacją świetlną oraz dwa parkingi dla samochodów, na których będzie łącznie około 170 miejsc postojowych. Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego oraz zajezdnia Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji będą miały nowe wjazdy. Chodnik zostanie poprowadzony południową stroną jezdni, a wzdłuż północnej będzie biegł ciąg pieszo-rowerowy.

Planowane są jeszcze dwa etapu modernizacji Lwowskiej tak, by w efekcie cały odcinek – od wiaduktu do granicy miasta – stał się wygodną, bezpieczną i zieloną arterią.

Wykonawcą I etapu przebudowy ulicy Lwowskiej jest Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Dębicy, które wygrało przetarg ogłoszony przez Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie. Koszt tego etapu to ok. 20 milionów złotych.

Komentarze...