Grupa Azoty SPR Tarnów przegrywa po zaciętym spotkaniu z Energą Kalisz
access_time 2021-05-23 00:01:00
W 24. kolejce spotkań o mistrzostwo PGNiG Superligi piłki ręcznej mężczyzn, zespół Grupa Azoty SPR Tarnów, podejmował w sobotę w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, ekipę Energa MKS Kalisz. W pierwszej rundzie tarnowianie ulegli drużynie z Kalisza 27:28.

Początek spotkania był niezwykle wyrównany. Zespoły grały bramka za bramkę, a wynik oscylował w okolicach remisu. Dopiero w 10 minucie goście wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Bardzo dobrze między słupkami prezentował się bramkarz kaliszan Mikołaj Krekora. Tarnowianie odrobili straty i w 14 minucie doprowadzili do remisu. Przez kolejne minuty gra była bardzo wyrównana. W końcowych fragmentach kaliszanie wypracowali trzybramkową przewagę i pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gości 11:14.

Podobnie wyglądała druga część spotkania. Obydwie drużyny zacięcie walczyły w ataku i w obronie. W 39 minucie tarnowianie ponownie doprowadzili do remisu. Na kilka minut przed końcem meczu goście wykorzystali okres słabszej gry gospodarzy, osiągając trzy bramki przewagi, którą utrzymali do końca spotkania. Ostatecznie kaliszanie pokonali tarnowian 30:33 i dopisali trzy punkty do ligowej tabeli.

W kolejnym meczu szczypiorniści Grupy Azoty SPR Tarnów zmierzą się z drużyną Piotrkowianina Piotrków Trybunalski.

Grupa Azoty SPR Tarnów – Energa MKS Kalisz  30:33 (11:14)

Grupa Azoty SPR Tarnów: Małecki Liljestrand, Ciochoń – Wojdan 6, Kużdeba 6, Kniazeu 5, Tokuda 5, Yoshida 4, Sanek 2, Pedryc 1, Dadej 1, Mróz, Sikora, Majewski, Wajda, Klamrzyński
Energa MKS Kalisz: Krekora, Zakreta, Góralski 9, Pilitowski K. 5, Adamski 4, Szpera 4, Krępa 4, Pilitowski M. 3, Kamyszek 2, Drej 1, Makowiejew 1, Wróbel, Adamski, Kus, Famulski