Młodziczki Pałacu Młodzieży bez awansu do czołowej ósemki w kraju
access_time 2021-05-23 21:57:00
Zakończył się trwający od piątku w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 23 w Tarnowie turniej 1/8 finału Pucharu Związku Piłki Ręcznej w Polsce w kategorii młodziczek. Do dalszej fazy rozgrywek awans uzyskały zespoły UKS Bukowia Buk oraz UKS Zielonka.

W pierwszym dniu turnieju, gospodynie, drużyna MKS Pałac Młodzieży Tarnów, uległy zespołowi TS Pogoń 1922 w Żorach 20:34. W sobotę po niezwykle zaciętym pojedynku tarnowianki przegrały różnicą jednej bramki (32:33) z ekipą UKS Zielonka, natomiast w niedzielę musiały uznać wyższość świetnie dysponowanych szczypiornistek UKS Bukowia Buk 17:40.

Ostatecznie najlepszym w turnieju okazał się zespół UKS Bukowia Buk, drugie miejsce zajęły zawodniczki UKS Zielonka, na trzecim stopniu podium stanęły dziewczęta TS Pogoń 1922 w Żorach, a czwarte zajęły gospodynie turnieju MKS Pałac Młodzieży Tarnów. Do kolejnego etapu rozgrywek awansowały dwa pierwsze zespoły.

Przyznano także nagrody indywidualne. Tytuł króla strzelców uzyskała zawodniczka UKS-u Bukowia Buk – Maja Wechman. Najlepszymi zawodniczkami w swoich drużynach zostały: