Piłkarze Tarnovii przełamali złą passę
access_time 2021-05-29 20:36:00
W 5. kolejce drugiej rundy rozgrywek o mistrzostwo czwartej ligi małopolskiej piłki nożnej mężczyzn, drużyna MKS Tarnovia podejmowała na własnym stadionie bezpośredniego sąsiada w ligowej tabeli, zespół BKS Bochnia. Przed tym spotkaniem goście mieli na swoim koncie o cztery punkty więcej od gospodarzy. W pierwszej rundzie tarnowianie pokonali w wyjazdowym spotkaniu zespół BKS-u 3:0.

Ostatnio zawodnikom Tarnovii nie wiodło się najlepiej w grupie spadkowej ligowych rozgrywek. Zanotowali serię sześciu kolejnych meczów bez wygranej. W sobotnim spotkaniu ambitnie walczyli o przełamanie złej passy.

W pierwszej części spotkania żadnemu z zespołów nie udało się wypracować zbyt wielu sytuacji strzeleckich. Dopiero w 2 minucie doliczonego czasu gry celnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Bartosz Tokarczyk, ustanawiając wynik pierwszej połowy na 1:0.

Znacznie więcej działo się w drugiej części meczu. Po celnym trafieniu Patryka Klicha i ponownie Tokarczyka gospodarze prowadzili już 3:0. W 80 minucie piłkę w bramce tarnowian umieścił Mariusz Łyduch, a niespełna 3 minuty przed końcem spotkania bramkę dla Tarnovii strzelił Mateusz Baruch i ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 4:1.

MKS Tarnovia Tarnów – BKS Bochnia 4:1 (1:0)

Bramki dla Tarnovii: B. Tokarczyk x2 (45+2', 71'), P. Klich (51'), M. Baruch (87')

Bramki dla BKS:  M. Łyduch (80')

Tarnovia: S. Leśniak - H. Plebanek, W. Gucwa, M. Kusiak, P. Nowak (75'K. Kucharczyk) - K. Wilk (80' K. Kijowski), M. Bałut, I. Król. P. Dydyk - B. Tokarczyk (81' M. Baruch), P. Klich (75'F. Bigas)