Unia Tarnów umocniła się na pozycji lidera
access_time 2021-05-30 00:32:00
W derbowym pojedynku grupy mistrzowskiej rozgrywek IV ligi małopolskiej piłki nożnej mężczyzn, zmierzyły się zespoły Metalu Tarnów i Unii Tarnów. Gospodarz meczu, zespół Metalu zajmuje aktualnie 10 lokatę w ligowej tabeli, natomiast drużyna Unii jest jej liderem. W pierwszej rundzie piłkarze Unii pokonali Metal 4:0.

Pierwsza połowa spotkania była dość wyrównana. W 23 minucie Artur Biały umieścił piłkę w bramce rywali i zespół Unii objął prowadzenie 0:1. Gospodarze odpowiedzieli dość szybko. Po celnym strzale Wolańskiego na tablicy widniał remis 1:1 i takim wynikiem zakończyła się pierwsza część meczu. Po czerwonej kartce Mateusza Reczka gospodarze grali w osłabieniu do końca spotkania.

W drugiej połowie wyraźnie lepsi byli piłkarze Unii. Dwa razy do bramki gospodarzy trafił Victor Putin, a zwycięstwo gości celnym strzałem przypieczętował Theobalds. Zespół Unii wygrywając 4:1 dopisał komplet punktów do swojego dorobku, umocnił się na pozycji lidera i jest na najlepszej drodze do awansu do wyższej klasy rozgrywkowej.

KS Metal Tarnów – ZKS Unia Tarnów 1:4 (1:1)

Bramki dla Metalu: Damian Wolański

Bramki dla Unii: Artur Biały, Victor Putin (2), D'Sean Theobalds