Park Piaskówka gościł amatorów biegania
access_time 2021-05-30 21:56:00
Po długiej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, na trasy wrócili biegacze. W niedzielę w tarnowskim parku Piaskówka odbył się przełożony z początku maja II bieg sztafetowy Konstytucji 3 Maja oraz VII Mistrzostwa Tarnowa w Nordic Walking. Organizatorem wydarzenia było Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół-Świat Pracy", a partnerem Rada Osiedla Piaskówka w Tarnowie.

Drużynę sztafetową tworzyły 3-osobowe zespoły mieszane (2 mężczyzn i 1 kobieta), reprezentujące kluby sportowe, amatorskie kluby biegacza, firmy, stowarzyszenia, fundacje, koleżeńskie grupy biegowe czy grupy przyjaciół. Długość trasy biegnącej przez park Piaskówka w Tarnowie wynosiła 10x1 km. Każdy z uczestników trzy razy pokonywał kilometrowy odcinek, przekazując pałeczkę sztafetową kolejnemu zawodnikowi swojego team'u; jedynie kapitan drużyny pokonywał trasę czterokrotnie.

Na starcie biegu stanęło 28 sztafet. Najszybszą drużyną okazała się grupa Team Kopeć w składzie Dominik Kryca, Adrian Barnaś i Katarzyna Kmieć, która pokonała 10-kilometrową trasę w imponującym czasie 00:34.01. Tuż za nimi uplasował się zespół SŁABIAKI Krosno (Paweł Guzik, Katarzyna Albrycht, Maciej Barański), a na trzecim stopniu podium stanął zespół LKS Burzyn (Robert Makowiec, Nina Skalak, Piotr Moździerz).

Tuż po biegu sztafetowym na starcie stanęli amatorzy marszu z kijkami. Zawodnicy rywalizowali na dystansie 5 kilometrów w VII Mistrzostwach Tarnowa w Nordic Walking. Najszybciej trasę marszu pokonał zawodnik LUX TORPEDA Małopolska – Piotr Stępak w czasie 00:32.51, tuż za nim był Jerzy Krakowski (PTG Sokół 1893 Mielec), a trzecie miejsce zajął Michał Florek (Wojsko Polskie Kraków).