Oskar Szalecki ponownie z medalem Pucharu Europy
access_time 2021-06-30 05:00:00
Zawodnik KS Sportiva, Oskar Szalecki, ponownie wywalczył brązowy medal w Pucharze Europy Juniorów we wspinaczce na czas. Podopieczny mistrzyni wspinaczki Edyty Ropek podczas trzeciej edycji pucharu, która odbyła się w austriackim Gaflenz, po raz kolejny stanął na podium europejskiej rywalizacji.

Oskar jest juniorem młodszym, specjalizuje się we wspinaczce na czas, w której aktualnie jest rekordzistą Polski w swojej kategorii wiekowej. Zawodnik na co dzień trenuje na ściance wspinaczkowej La Roca w Tarnowie i ściance PWSZ Tarnów pod okiem duetu trenerskiego Edyty Ropek i Arkadiusza Kamińskiego.

W kwalifikacjach do Pucharu Europy, Oskar osiągnął rezultat 7.84 s., zajmując trzecie miejsce. W ćwierćfinale zdecydowanie pokonał (czasy odpowiednio 9.19 s oraz 10.59 s) Hiszpana Alberto Garcię Rodrigueza de Sepulveda. W półfinałowym pojedynku z późniejszym zwycięzcą, Włochem Ludovico Borghim, Oskar popełnił niestety falstart, natomiast w biegu o trzecie miejsce po niezwykle wyrównanej walce pokonał (7.34 s – 7.37 s) Niemca Johanna Soehngena.