Katarzyna Wilk i Emil Drabik triumfatorami VIII Biegu na Zamek po Miecz Spycymira
access_time 2021-07-12 22:07:00
Siedemdziesiąt jeden osób dobiegło do mety VIII Biegu na Zamek po Miecz Spycymira. Trasa zawodów wiodła z Parku Biegowego „Marcinka” na ruiny zamku na Górze św. Marcina, a najszybciej pokonali ją Emil Drabik z Mszany Dolnej oraz Katarzyna Wilk z Pleśnej.

Inspiracją do zorganizowania biegu była postać Pierwszego Obywatela Tarnowa – Spycymira Herbu Leliwa, założyciela miasta i jednego z najwybitniejszych Polaków średniowiecznego okresu historii Polski.

Biegacze mieli do pokonania trasę o długości 8 km, w konwencji terenowego biegu górskiego. Emil Drabik (MOK Mszana Dolna) na pokonanie tego dystansu potrzebował 28:22.89 s. Drugi na mecie był jego klubowy kolega, Jan Wydra – 29:31.02 min, a trzeci Wojciech Skruch z Jonin (KS Ryglice – Sekcja Biegowa) – 30:12.73 min, wyprzedzając kolejnego zawodnika MOK Mszana Dolna, Piotra Kitę – 31:17.79 min.

Wśród kobiet najszybsza okazała się Katarzyna Wilk z Pleśnej, która ukończyła bieg z czasem 33:19.35 min, dającym jej siódmą pozycję w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce zajęła Regina Kulka-Mnich z Ropy – 34:00.92 min, a na trzecim uplasowała się Katarzyna Zych z Tarnowa – 39:51.20 min.

Szczegółowe wyniki znajdują się tutaj.

Zwycięzcy w kategoriach generalnych kobiet i mężczyzn otrzymali oryginalnej wielkości miecze Spycymira oraz nagrody rzeczowe. Najlepsi biegacze w poszczególnych kategoriach wiekowych uhonorowani zostali pamiątkowymi statuetkami, a wszyscy startujący dostali okolicznościowe medale.

Przy okazji niedzielnych zawodów zorganizowane zostały także biegi dla dzieci i młodzieży pn. Młody Spycymir.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Sportowe Sokół Tarnów przy współudziale Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, a honorowy patronat nad zawodami objęli: prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela oraz posłanka na Sejm RP, Urszula Augustyn.